Burg

  1. Historia
  2. Produkcja
  3. Linki

<b>Logo Burg Industries B.V.</b>Logo Burg Industries B.V.
Burg Industries B.V. to holding międzynarodowy z siedzibą w Pijnacker w Holandii. Specjalizacją kompanii jest produkcja oraz sprzedaż różnego rodzaju naczep, cystern, przyczep oraz zbiorników transportowych. Firma Burg Industries będąc właścicielem kilkunastu fabryk w 7 krajach zatrudnia ponad 2100 pracowników, a jego produkty noszące logo LAG, BURG, HOBUR, BURGERS, EUROTANK czy HOLVRIEKA znane są przewoźnikom na całym świecie.

Historia

Założyciel, A. Wim van der Burg, którego nazwisko firmuje do dziś cały holding, od roku 1937 produkuje pojazdy rolnicze w mieście Pijnacker w Holandii. W 1953 roku fabryka została zmodernizowana, co w dużej mierze przyczyniło się do jej rozwoju, a następnie do tworzenia holdingu. Z kolei fabryka LAG założona została w roku 1947 w miejscowości Bree w Belgii. Firma znana jest z tego, iż jako pierwsza wyprodukowała aluminiową cysternę do transportu paliw płynnych. Obecnie fabryka w Bree produkuje ponad 2000 pojazdów rocznie. Specjalizuje się w produkcji cystern służących do przewozu paliw płynnych, naczep-silosów do ładunków sypkich, naczep do cementu, izolowanych naczep do mas bitumicznych oraz innych specjalistycznych i klasycznych naczep i przyczep..

Kolejną fabryką reprezentowaną przez Burg jest HOBUR Twente B.V. specjalizująca się od ponad 40 lat produkcji naczep, przyczep oraz zbiorników stosowanych do transportu gazu propan-butan oraz gazów technicznych.

Produkcja

- Naczepy do transportu gazu propan-butan

- Naczepy do transportu paliw płynnych

- Naczepy do transportu mas bitumicznych

- Naczepy do transportu ładunków sypkich

- Naczepy do transportu cementu

- Naczepy - podwozia pod kontenery

Linki

Rozdziały: przyczepy, naczepy, cysterny, Producenci przyczep i naczep, producenci techniki.

edytować stronę "Burg" Edytować stronę "Burg"