Case

  1. Historia
  2. Case dzisiaj
  3. Linki

<b>Logo Case CE</b>Logo Case CE
Case Corporation – najstarsza marka w branży produkcji maszyn do robót rolniczych i budowlanych. Nazwa Case wykorzystuje się przez kilka brandów, należących do kompanii:

<b>Logo Case IH</b>Logo Case IH

Case CE (Construction Equipment) – trzeci na świecie producent maszyn budowlanych.

Case IH (International Harvester) – drugi na świecie producent - maszyny rolnicze.

Historia

Historia kompanii zaczyna się w 1842 roku, kiedy Jerome Increase Case przeprowadził się z Williamstown w stanie Nowy Jork do Rochester w Wisconsin. Zabrał ze sobą prostą, domową młockarnię. Na nowym miejscu udoskonalił swoją maszynę i założył własną firmę produkującą i sprzedającą młockarnie w całych Stanach Zjednoczonych. Tak narodziła się legenda maszyn rolniczych z marką CASE.

W 1869 firma produkuje pierwszy parowy silnik. W następnych latach wyprodukowane zostanie 36 000 szt takich silników, a w 1886 Case jest już największym światowym producentem silników parowych. Ciągnik z silnikiem parowym staje się z czasem głównym produktem eksportowym spółki.

W 1902 następuje konsolidacja pięciu, wcześniej konkurujących ze sobą, producentów maszyn rolniczych. Reprezentanci 90% rynku tworzą nową firmę International Harvester Company rozpoczynając tym samym nowy, dynamiczny rozdział w historii firmy Case. W 1923 rozpoczęta zostaje produkcja dużych kombajnów zbożowych, tym samym spychając produkcję młockarni na dalszy plan. Młockarnie produkowane będą jednak przez kolejne 30 lat. Nadchodzi przełomowy rok 1924. Wyprodukowany zostaje Farmall - ciągnik, który rewolucjonizuje rynek. Lekka konstrukcja, duża moc, wąski przód maszyny z jednym kołem skrętnym, precyzja sterowności oraz możliwość dopasowania osprzętów do orki, kultywowania i zbioru zbóż to kluczowe cechy tej maszyny.

W 1965 Case posiada już sieć 125 dystrybutorów na świecie, przedsiębiorstwa zależne w Anglii, Francji, południowej Afryce, Brazylii i Australii oraz 15 licencji w innych krajach. W 1968 Case reorganizuje się i wydziela działy: rolniczy, budowlany i osprzętów, a w 1994 roku Case wchodzi na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych. W listopadzie 1999, poprzez połączenie Case Corporation i New Holland N.V., powstaje CNH i staje się natychmiast głównym liderem w rynku maszyn rolniczych i osprzętów budowlanych. Te dwie międzynarodowe firmy działają regionalnie, każda z własną polityką marketingową i siecią dystrybucji.

Case dzisiaj

Zakłady produkcyjne Case są przedstawione na całym świecie: 36 fabryk w USA, Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Włoch, Niemczech, Polsce, Turcji, Indii, Pakistanie, Chinach, Uzbekistanie i Japonii produkują maszyny budowlane Case i ich części. Ogólna produkcja liczy około 34000 jednostek techniki rocznie.

Linki

Rozdziały: maszyny rolnicze, producenci maszyn budowlanych, producenci maszyn rolniczych, maszyny budowlane, Producenci techniki.

edytować stronę "Case" Edytować stronę "Case"