Fruehauf

  1. Historia
  2. Fruehauf dzisiaj
  3. Ссылки

<b>Logo Fruehauf</b>Logo Fruehauf
Fruehauf – amerykański producent przyczep.

Historia

Niemiecki emigrant, kowal August Charles Fruehauf otworzył w 1903 roku w Detroicie swój warsztat kowalski, który za dziesięć lat zrobił się poważną się firmą, zajmującą się produkcją nadwozi i przyczep. W 1914 roku założyciel wykonał na zamówienie przyczepę-furgon dla przewozu łodzi, który czepił się swoją przednią częścią na samochód osobowy. Pomysł tak spodobał się klientowi, że zamówił całą serię podobnych przyczep.

W rezultacie przyczepy samochodowe produkcji niemieckiego emigranta od 1916 roku stały się główną produkcja firmy Fruehauf Company. Sam August Fruehauf zrobił kilka wynalazków, które przyśpieszyły popularyzację przyczep. Stworzył automatyczne sprzęgło, pierwszą naczepę-chłodnię oraz cysternę niskopodwoziową. Już pod koniec lat trzydziestych Fruehauf Company stała się największym w świecie producentem naczep. Z tego czasu kompania trzyma się uzyskanych wysokich pozycji. W 1989 roku firma rozpadła się, a wszystkie jednostki kompanii, oprócz Fruehauf Trailer Corporation, produkującą przyczepy ciężarowe, zostały sprzedane.

Fruehauf dzisiaj

Od sierpnia 2009 roku kompania nosi nazwę Fruehauf i jest jednym z liderów europejskiego rynku produkcji przyczep. Obecnie firma produkuje dziesiątki różnych modeli przyczep oraz ich modyfikacji, które mogą zadowolić większość nabywców.

Ссылки

Rozdziały: przyczepy, Producenci przyczep i naczep, producenci techniki.

edytować stronę "Fruehauf" Edytować stronę "Fruehauf"