Hitachi

  1. Historia
  2. Hitachi dzisiaj
  3. Linki

<b>Logo Hitachi</b>Logo Hitachi
Hitachi Construction Machinery (HCM) – producent maszyn budowlanych i techniki.

Historia

Hitachi Construction Machinery została założona w 1970 w rezultacie oddzielenia od kompanii Hitachi, ltd, japońskiej spółki, działającej od 1920 roku. Historia firmy zaczyna się w 1910 roku, kiedy Namihei Odaira otwiera zakład naprawy urządzeń elektrycznych. Pierwszymi produktami firmy były trzy silniki elektryczne o mocy 5 KM (3,6775 kW). Jeszcze podczas kiedy Hitachi Construction Machinery była częścią Hitachi 50 lat temu, firma brała udział w produkcji pierwszej w Japonii koparki.

W wyniku zbankrutowania firmy Hovers w 1972 roku, która była importerem koparek w Japonii, pojawił się pomysł w założeniu Hitachi Construction Machinery. Stworzenie HCM pozwoliło Hitachi przeniknąć na rynek europejski.

W tym samym roku kompania zaczęła masową produkcję dźwigów gąsienicowych, zaprojektowanych dla lokalnych organizacji. Później dźwigi Hitachi zaczęły być powszechnie wykorzystywane na całym świecie. W tym okresie było to główną produkcją HCM.

W 1981 roku był sprzedany 500-ty samochód. Z kolei w 1990 kompania trzykrotnie zwiększyła sprzedaż swojej produkcji, a liczba mini koparek, które były produkowane w Ostenhoucie, zwiększyła się pięciokrotnie, co zrobiło Hitachi jednym z największych światowych producentów tego typu techniki.

Hitachi dzisiaj

W 2001 roku Hitachi otworzyła nową fabrykę w Amsterdamie, na której produkuje się technika do 50 ton oraz organizowano centr targowy i edukacyjny.

Obecnie firma przedstawia na rynku wózki kołowe, wywrotki ze sztywną ramą, transportery gąsienicowe i inną technikę. Kompani Hitachi zdobyła solidną reputację jako producent niezawodnej techniki i urządzeń.

Linki

Rozdziały: maszyny budowlane, producenci maszyn budowlanych, producenci techniki.

edytować stronę "Hitachi" Edytować stronę "Hitachi"