Kögel

  1. Historia
  2. Kögel dzisiaj
  3. Linki

<b>Logo Kögel</b>Logo Kögel
Kögel Fahrzeugwerke - wiodący producent, zajmujący się rozwojem i seryjną produkcją naczep siodłowych na potrzeby ogólnego transportu towarowego oraz pojazdów przystosowanych do transportu kombinowanego na terenie Europy.

Historia

Liczy się, że historia firmy zaczyna się w 1934 roku, kiedy Franz Xaver Kögel przejmuje wozownię swojego mistrza i nauczyciela w Neu-Ulm. Popularność produkcji wozowni cały czas rosła i w 1956 roku niewielki warsztat transformuje się w zakład przemysłowy, który zapoczątkował produkcję w nowych przyszłościowo zaprojektowanych halach montażowych w rejonie przemysłowym w Dolinie Dunaju.

Kögel dzisiaj

Obecnie całe przedsiębiorstwo tworzą zakłady produkcyjne w Niemczech (Burtenbach) oraz Czechach (Choceń). Filie oraz przedstawicielstwa w Polsce, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Czechach, na Węgrzech i we Włoszech oraz duża ilość partnerów rynkowych w każdym z krajów europejskich dbają o właściwy wizerunek marki Kögel wśród klientów. Ukształtowana sieć serwisów zapewnia szybkie wykonanie napraw oraz nabycie części zamiennych.

Trzy najbardziej znane marki kompanii to Kögel FOXX, Kögel MAXX i Kögel Phoenixx. MAXX to naczepy burtowe, firanki jak również chłodnie, furgony i naczepy podkontenerowe. Cechami Kögel FOXX są prosta sprawdzona konstukcja, funkcjonalność i dobra jakość za niską cenę. Kögel Phoenixx jako marka Premium powstałą z myślą o tworzeniu naczep przyszłości i otwiera nową drogę dla przełomowych innowacji.

Linki

Rozdziały: przyczepy, naczepy, Producenci przyczep i naczep, producenci techniki.

edytować stronę "Kögel" Edytować stronę "Kögel"