Liebherr

<b>Logo Liebherr</b>Logo Liebherr
Liebherr (Liebherr-International AG) — niemiecka firma, producent ciężkiego sprzętu do wielkich robót ziemnych (maszyny górnicze, koparki, wywrotki) z siedzibą w mieście Biberach an der Riss.

Firma została założona w 1949 r. przez Hansa Liebherra, obecnie jest w posiadaniu milionerów Williego i Isolde Liebherr. Firma zaczynała od produkcji żurawi, poprzez artykuły AGD (lodówki, zamrażarki). Dzisiaj Liebherr jest jednym z wiodących producentów techniki budowlanej.

<b>Liebherr T 282B</b>Liebherr T 282B
Ogólna liczba pracowników - ponad 30 tysięcy osób, kompanię przedstawia ponad 100 biur na wszystkich kontynentach świata. Obrót grupy w 2008 roku to 8,4 mld Euro. Po latach rodzinny biznes wyrósł w grupę firm na całym świecie. Grupa firm zorganizowana w sposób zdecentralizowany i jest podzielona na przejrzyste, samodzielnie działające jednostki. W ten sposób zapewniona jest zarówno bliskość dla klienta, jak również łatwość elastycznego reagowania na sygnały płynące z rynku w warunkach globalnej konkurencji.

Liebherr jest również znana jako producent m.in. największego samochodu świata - wywrotki Liebherr T 282B, oraz kilka innych konstrukcji znajdujących się w pierwszej dziesiątce największych maszyn świata. Również aktualnie kompania jest głównym dostawcą Airbusa.

Linki

Rozdziały: maszyny budowlane, Producenci maszyn budowlanych, producenci techniki.

edytować stronę "Liebherr" Edytować stronę "Liebherr"